Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

mezinárodní ostuda

Zadlužený se chlubil fotkami z dovolené! Policie muže obvinila

Po třech letech složitého vyšetřování obvinila policie Petra Chudobu, provozovatele webového portálu Slevy z hor. Jeho dluhy kriminalisté spočítali na 21 miliónů korun. Muž okradl tisíce zákazníků a desítky majitelů hotelů.

Seznam všech lidí, kteří na svoji vytouženou dovolenou neodjeli, dosáhl čísla 4401. Podnikateli poslali téměř 15 milionů korun. V případu figurují i majitelé hotelů, kterým dluží další miliony.


“Měl ode mě v nájmu tři hotely. Nezaplatil ani korunu. Dluží mi půl milionu korun. Kolegovi dluží tři sta tisíc,“ popsal v roce 2016 majitel hotelů v Lázních Libverda Marcel Pižl.


“Je dost podvedených lidí a myslím si, že my jako postižení asi horko těžko někdy ty peníze uvidíme,“ řekl Josef Šperl. Právě on, který jako hasič pomáhá lidem v nouzi, si na jedné takové dovolené chtěl s rodinou v Krkonoších odpočinout. Když se přijeli ubytovat, hotel byl zavřený.


Místo peněz podnikatelům posílal ze svých dovolených fotografie, jak hraje golf a sluní se pod palmami. Telefon nebere. Podnikatel už dříve poslal televizi Nova své vyjádření. “Zklamal jsem spoustu lidi, kteří mi věřili. Jsem v kontaktu s Policií ČR a zdržuji se na území České republiky. Zkrachovala firma, o kterou jsem se staral, jsem bez peněz, bez přijmu a bez bydlení,“ uvedl.

 


“Celková škoda se blíží částce 21 milionů korun,“ přiblížila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.


Vůbec poprvé na sebe Chudoba strhl pozornost při mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově, když norského honorárního konzula strčil bydlet k pokojským. Tým lidí přitom rok pracoval na tom, aby se elita Norska u nás cítila jako v bavlnce. A podobně dopadl i zbytek dvacetičlenné delegace. Museli se mezi sebou domluvit a ubytovat se po dvou na manželských postelích.


Chudoba měl portál Slevy z hor napsaný na svoji matku. Zrušit ho za něj musela až policie. “Po konzultaci se státním zastupitelstvím jsme již sdělili obvinění šestačtyřicetiletému muži a to ze zločinu zkreslování údajů o hospodaření a jmění,“ doplnila Suchánková. Za to mu hrozí až osmileté vězení.
 

Ivan Berka, rod TN.cz