pálení čarodějnic

Místo tradičních vater hořely v Praze byt, auto a garáž. GALERIE

Slavnost pálení čarodějnic, které bylo v Praze kvůli horku, suchu a silnému větru o pondělní noci zakázané, nahradily jiné ohně. Vyhořel byt, garáž a popelem lehlo auto.

Byt v prvním patře činžovního domu ve Slezské ulici na Vinohradech začal hořet kolem 21. hodiny.

 

Hasiči v dýchací technice dostali plameny pod kontrolu za čtvrt hodiny. “Během požáru bylo evakuováno 12 osob, šest osob bylo zachráněno ve vyváděcích maskách a dvě osoby byly zachráněny pomocí výškové techniky z balkónu jednoho z bytů,“ popsal zásah mluvčí hasičů Martin Kavka.

 

Dva lidi museli ošetřit záchranáři. Po odvětrání domu se nájemníci mohli vrátit. Škodu hasičský vyšetřovatel odhadl na 150 tisíc korun. Příčinu vzniku požáru společně s ním vyšetřují policisté. Podle svědků není vyloučeno, že v bytě někdo vařil pervitin.

 

GALERIE: Požár bytu v Praze

1
/
4
Zdroj: HZS Praha
Hasiči museli evakuovat 12 nájemníků, dva plošinou

 

O hodinu později zachvátily plameny garáž ve Chřibské ulici v Ďáblicích. Také tam dostaly dvě jednotky hasičů oheň rychle pod kontrolu.

 

Osobní automobil zcela shořel o půlnoci ve Slavínského ulici na Barrandově. A to za podivných okolností. Starší fiat kombi stál na paloučku kousek vedle silnice a nikdo u něj nebyl. S velkou pravděpodobností ho někdo zapálil úmyslně.

 

Údajně tam vozidlo zajelo chvíli předtím a vzápětí se ulicí rozlehly hlasy hádajících se lidí. Pak vyšlehly plameny.

 

GALERIE: Požár auta v Praze

1
/
5
Zdroj: Michal Knížek
Auto pravděpodobně za podivných okolností někdo zapálil úmyslně

 

Hasiči dorazili po chvilce, auto už však bylo v jednom ohni. Přes rychlý zásah z něj zbyla ohořelá kostra. Případem se spolu s hasičským vyšetřovatelem zabývají policisté, na místo dorazila i kriminálka.

 

Samotné pálení čarodějnic žádné škody nezpůsobilo, i tradičně velké slavnosti probíhaly bez ohně a dokonce i bez kouření. Na základě výstrahy meteorologů před hrozícími požáry kvůli horku, suchu a silnému větru platilo nařízení magistrátu o zákazu rozdělávání ohňů na téměř celém území metropole.

 

 

“Pražští hasiči vyjížděli od 30. dubna do 1. května k celkem 15 událostem, které souvisely s pálením čarodějnic. V osmi případech hasiči po dohodě s občany ohniště uhasili nebo je vyzvali, aby tak učinili sami s ohledem na Nařízení hl. m. Prahy. V dalších sedmi případech se jednalo o planý poplach,“ uvedl mluvčí hasičů Kavka.

 

Související témata:
TN.cz