unikátní objev

Šokující nález! Místo nacistického vlaku objevili fresky českých králů

Hledači objevili v Polsku malby českých vládců
Zdroj: Profimedia
Piotr Koper objevil malby staré 500 let
Téma:

Po nacistickém vlaku plného zlata pátrají hledači už od sedmdesátých let. I když se jim stále legendární vlak nedaří najít, během prohledávání paláce ve městě Struga u polského Valbřichu objevili velmi cenná díla, a to malby staré 500 let. Mezi nimi jsou i fresky českých vládců nebo římských císařů.

Piotr Koper už několik let pátrá po nacistickém vlaku. Zatím je pátrání bez výsledku, ale neztrácí naději. Při jeho práci totiž může najít i něco, o čem nikdo nevěděl, že existuje.

 

Při reprodukci stropu v paláci ve městě Struga, který se nachází u polského Valbřichu, objevil nástěnné malby staré 500 let, informoval polský deník TVP Info.

 

Jelikož byly vrstvy sádry velmi slabé, museli je odstraňovat velmi jemně. Po odstranění omítky objevili až tucet maleb. Nejdřív si mysleli, že se jedná o jeden nebo dva obrazy, na kterých jsou znázorněné nějaké osoby. Poté však zjistili, že se na stropě nachází malby až o rozloze 1,5 až 2,5 metru čtvereční.

 

GALERIE: Unikátní fresky objevil hledač pokladů v Polsku

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Piotr Koper našel místo zlatého vlaku obrazy českých králů

 

Na jedné straně stropu se nacházejí dokonce malby českých vládců. Na straně druhé pak římští císaři. O dvou obrazech zatím hledači netuší, kdo se na nich nachází. Majitel paláce Krzysztof Wieczorek uvedl, že je ještě spousta věcí, co je třeba v paláci objevit.

 

 

Zda objeví i nacistický vlak se zlatem zatím jisté není. V roce 2016 dostali hledači naději, že by se měl nacházet u železniční trati ve Valbřichu. O rok později se přesunuli k místnímu zámku, kde měla být větrací šachta utajeného tunelu. Tyto stopy byly však plané.

reg TN.cz