Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 12. 2018
Exotika i klasika

Mistrovství ČR bramborových salátů má vítěze! RECEPTY

Bramborové saláty
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

V Mratíně ve Středočeském kraji se konalo o víkendu Mistrovství České republiky v přípravě bramborového salátu Vitana Majonéza Cup 2018. Účastnilo se ho celkem 18 kuchařských týmů, které si pro porotu připravily salát na thajský způsob nebo z odrůdy fialových brambor.

Každý z týmů připravil dvě kila salátu, jejichž vzorky byly předány k vyhodnocení šestičlenné porotě. Vedení poroty se ujal spisovatel Michal Viewegh. "Bramborový salát je pro mě takový český humr. Mám ho jenom jednou ročně, ale o to víc ho miluju," řekl Viewegh pro apetitonline.cz.

 

Celkem se v letošním ročníku mistrovství zúčastnilo 18 týmů, které byly rozděleny do dvou kategorií – junioři a senioři. Ochutnat mohli i diváci, kteří se přišli na soutěž podívat.

 

 

Týmy si letos pro porotu připravily thajský bramborový salát, salát z odrůdy fialových brambor, dále saláty s nakládanými rybami, ananasovým kompotem nebo kyselými houbami. Kromě chuti porota hodnotila také originalitu, vůni nebo vzhled.

 

V kategorii seniorů zvítězily Majolenky z Mratína s variací klasického bramborového salátu. Vítězi mezi juniory se stali Mariňáci ze Středního odborného učiliště v pražské Písnici s thajským pikantním bramborovým salátem.

 

Mratínská bramborová klasika

1500 g brambor
2 větší mrkve
1,5 petržele
7 vajíček
150 g rozmrazeného čerstvého hrášku
3/4 větší cibule
6 větších kusů nakládaných okurek
1 jablko
150 g salámu junior
2 lžíce plnotučné hořčice
šťáva z půlky citronu
4 lžíce nálevu z okurek
430 g majonézy Vitana
sůl
pepř

 

Postup

Brambory, vajíčka a kořenovou zeleninu si připravíme a uvaříme den předem. Na malé kostičky nakrájíme zeleninu, salám, přidáme hrášek, poté nadrobno nakrájíme vajíčka, brambory na kostičky, a nastrouhané jablko se slupkou. Vše smícháme v jedné míse. Přidáme zbytek surovin a ochutíme solí a pepřem.

 

Thajský pikantní bramborový salát 

700 g brambor
350 g mrkve
280 g manga
70 g cibule šalotky
35 g jarní cibulky
210 g salátových okurek
210 g tygřích krevet
315 g majonézy Vitana
7 g čerstvého koriandru
0,21 g sušeného chilli
28 g limetkové šťávy
14 g rybí omáčky
35 g drcených arašídů
sůl dle chuti

 

Postup

Nejprve uvaříme brambory ve slupce, poté oloupeme a spolu s mrkví nakrájíme na plátky. Do mísy dáme oloupané a nakrájené mango, přidáme rozpůlené salátové okurky, které zbavíme semínek. Na plátky nakrájíme oloupanou šalotku a najemno jarní cibulku. Do salátu přidáme čerstvý nasekaný koriandr, drcené arašídy a ochutíme rybí omáčkou, sušenými chilli a limetkovou šťávou. Osolíme dle chuti, vše lehce spojíme majonézou a promícháme. Na ozdobu použijeme oloupané a orestované tygří krevety a chilli papričku.

 

Rádi byste se podělili také o svůj recept na bramborový salát? Pošlete nám ho na naši e-mailovou adresu zpravy@nova.cz.

reg TN.cz