Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 3. 2017
horská služba

Mladá lyžařka se vážně zranila, několik metrů letěla vzduchem

Vrtulník na horách
Zdroj: TN.cz

Jízda ve snowparku v Zadově na Prachaticku se nevyplatila mladé lyžařce (14), kterou skokánek vymrštil do výšky, několik metrů letěla vzduchem a při tvrdém dopadu si nejspíš poranila záda a způsobila otřes mozku. Záchranáři ji převezli do nemocnice vrtulníkem.

Nehoda se stala v sobotu ráno krátce po deváté. Lyžařka ve snowparku v Zadově na terénní nerovnost a několik metrů letěla vzduchem. „Po dopadu si podle všeho způsobila otřes mozku. Kromě toho si stěžovala na silné bolesti v zádech, takže pád musel být skutečně tvrdý,“ uvedl k nehodě Josef Tischler, zasahující člen Horské služby Šumava.

 

Záchranáři jí poskytli základní vyšetření, kvůli podezření na zranění páteře ji nasadili krční límec a zafixovali do vakuové matrace.Následně ji na saních svezli k sanitce. Po krátké konzultaci se záchranáři z Vacova byl na pomoc povolán vrtulník leteckých záchranářů Armády ČR z Bechyně.

 

Členové horské služby označili plochu pro bezproblémové přistání. „Podařilo se nám s posádkou vrtulníku spojit přímo ještě během letu, takže jsme je mohli navigovat tak, aby dosedli bez jakýchkoliv problémů,“ řekl Josef Tischler.

 

 

„Vrtulník LZS pak zraněnou dívku dopravil k dalšímu ošetření do českobudějovické nemocnice,“ dodal Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.
 

klma TN.cz
Reklama