Otrocké podmínky

Mladá modelka (14) se upracovala k smrti! Zkolabovala na přehlídce

Vlada Dzuyba
Zdroj: Instagram
Téma:

Teprve čtrnáctiletá ruská modelka Vlada Dzuyba zkolabovala přímo při náročné módní přehlídce v čínské Šanghaji. I když ji hned převezla sanitka do nemocnice, Vlada už nenabyla vědomí a v pátek, dva dny po kolapsu, zemřela. Na vině mohou být doslova otrocké podmínky, ve kterých měla mladá Ruska v Číně žít.

Její krása jí ve 14 letech otevřela cestu do světa, nakonec se jí ale zřejmě stala osudnou. Mladá ruská modelka Vlada Dzuyba z Permu se zřejmě v Číně upracovala k smrti. Vlada trpěla chronickou meningitidou, bála se ale jít k lékaři, protože kontrakt s čínskou agenturou neobsahoval zdravotní pojištění.

 

Její matka prozradila, že si dívka opakovaně stěžovala, že je strašně vyčerpaná a necítí se dobře, bála se ale jít k doktorovi nebo snížit pracovní zátěž. "Volala mi a říkala ´Mami, jsem tak unavená, strašně se mi chce spát´," uvedla dívčina matka Oksana.

 

GALERIE: Vlada Dzuyba

1
/
7
Zdroj: Instagram, _dzyuba
Vlada Dzuyba - 4

 

"Musely to být příznaky té nemoci. Také jí stoupla teplota. Sama jsem nemohla spát, pořád jsem jí volala a prosila ji, ať jde do nemocnice," dodala dívčina matka.

 

Ta se s dcerou ani nemohla rozloučit. Při třináctihodinové módní přehlídce v Šanghaji Vlada zkolabovala a upadla do komatu. Dva dny po převozu do nemocnice zemřela. Matce úřady nestihly vyřídit vízum.

 

 

Podle prvotních závěrů za to může chronická meningitida. Ke kolapsu ale výrazně přispělo totální vyčerpání dívčina organismu. Vlada zkolabovala krátce před tím, než měla znovu vyjít na molo. Rusko teď žádá prošetření podmínek, jaké mají mladé ruské modelky, které najímají čínské agentury.

vbo TN.cz