tragická nehoda

Mladá rodina zemřela na přejezdu, přišla si ji připomenout stovka lidí

Pieta za zemřelou rodinu
Zdroj: TV Nova, Královédvorsko.cz
Lidé zapalovali svíčky za zemřelou rodinu
Téma:

Rodinu z Dvora Králové nad Labem na Trutnovsku, která tragicky zahynula na železničním přejezdu na Královéhradecku, si v úterý přišla připomenout stovka lidí. Na královédvorském náměstí vzniklo pietní místo, kde je možné položit květinu či zapálit svíčku.

Pietní místo za zemřelého sedmačtyřicetiletého Dana, dvaatřicetiletou Veroniku a jejich dvě malé dcerky ve věku pět a osm let vzniklo ve Dvoře Králové nad Labem. Rodině je možné věnovat tichou vzpomínku u sousoší na náměstí Odboje.


Vzpomínková akce začala v úterý v sedm hodin večer. "Na místě bylo více než sto lidí," uvedl portál Královédvorsko.cz. U sousoší se objevily první svíčky, květiny a také plyšová zvířátka.

 

Kliknutím na obrázek zobrazíte detaily události:


Pieta ale úterním setkáním neskončila. Lidé mají možnost přijít a na rodinu zavzpomínat až do doby pohřbu. Jeho datum zatím není známé. Na náměstí je možné zapálit svíčku, položit růži či jiný předmět na uctění rodiny.

 
Otec rodiny Dan byl hudebník a hrál v tamní country skupině Wind. Ta má za sebou dvanáct úspěšných ročníků festivalu Hajnickej potlach. Více si přečtěte zde.

 


Tragická nehoda se stala v neděli před třetí hodinou odpoledne na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku. Vlak narazil do auta a tlačil jej tři sta metrů. V autě seděla čtyřčlenná rodina, na místě zahynula. Další informace najdete zde.

 

GALERIE: Pieta za zemřelou rodinu

1
/
5
Zdroj: Královédvorsko.cz
Pieta za zemřelou rodinu - 4

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o tragické nehodě:

 

rod TN.cz