netradiční zásah

Žena brněnské strážníky proklela a hrozila jim, že poznají středověk

Věra Müllerová
Věra Müllerová
Publikováno 27. 2. 2020
Téma:

Brněnští strážníci mají za sebou další kuriózní zásah. Tentokrát se proti nim postavila žena, která tvrdila, že je čarodějnice, hlídku následně proklela. Podle všeho byla pod vlivem alkoholu a možná i dalších omamných látek.

Mladá žena u hlavního nádraží nejprve údajně svalila na zem svého přítele. Pak si na něj klekla a měla ho tlouct do obličeje. Hlídka čtyřiadvacetiletou výtržnici odvedla stranou a snažila se ji uklidnit. Na to konto si vyslechla sérii ostrých urážek.

 

„Žena křičela na kolemjdoucí, pokusila se zaútočit i na strážníky. Ti proto museli použít donucovací prostředky a spoutat ji," uvedl k případu mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

 

Zjevně stále rozladěnější žena pak i na strážníky chtěla použít své magické schopnosti, hrozila, že je prokleje. Podle mluvčího vyrožovala tím, že strážníci poznají středověké praktiky a utrpení.

 

 

"Žena je nyní podezřelá z neuposlechnutí výzvy a ze znevážení úřední osoby a vzhledem k podezření, že napadla svého přítele, také z přestupku proti občanskému soužití," doplnil Ghanem. Případ se teď bude projednávat ve správním řízení, kde jí hrozí až dvacetitisícová pokuta
 

tn.cz / TV Nova