Pátrací akce

Mladého vodáka strhl silný proud. Pátrání ztěžuje velké množství vody

Pátrání po vodákovi na Šumpersku
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Už šestým dnem pátrá dvacítka policistů po 26letém vodákovi, kterého v neděli strhl silný proud. Z kánoe spadl do řeky Moravy nedaleko obce Moravičany. Práci mužům zákona kromě jiného ztěžuje vysoký průtok vody.

Už šestým dnem policisté pátrají po 26letém vodákovi. V neděli vypadl z kánoe do řeky Moravy, ve čtvrtek dvě desítky příslušníků prohledávaly břehy od vodní elektrárny Nové Mlýny k Moravičanům, kde mladého muže silný proud strhl.

 

"Samotné koryto řeky policisté projížděli na motorových plavidlech. Pátrání stále stěžuje vysoký průtok vody v řece. Ta je navíc po deštích stále zakalená a v mnoha místech rozlitá do přilehlých lesů," uvedla policejní mluvčí Jana Vybíhalová.

 

 

S pátráním jim pomáhala i těžká technika, která odstraňovala nánosy a naplaveniny. Pokud to počasí dovolí, vrátí se policisté na řeknu v pátek odpoledne.

 

Zároveň nabádají všechny, kteří během prodlouženého víkendu chtějí vyrazit k vodě, ke zvýšené opatrnosti. "Nepřeceňujte své síly, zbytečně neriskujte, nespouštějte z očí své děti a na lodích a jiných plavidlech dodržujte všechna bezpečnostní pravidla. Zdržte se popíjení alkoholu na plavidlech," dodala Vybíhalová.

 

GALERIE: Pátrání po mladém vodákovi na Šumpersku

1
/
5
Zdroj: Policie ČR
Pátrání po vodákovi na Šumpersku

 

Policie se na bezpečnost na vodních tocích i v jejich blízkosti zaměří přes celé léto. Kontrolovat nebudou jen vodácká tábořiště, ale třeba i koupaliště. Jako každoročně dohlédnou i na dodržování zákazu pití alkoholu na plavidlech.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o pravidlech bezpečného sjíždění vody:

drz TN.cz