Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 11. 2018
Opravdu nechutné

Mládež objevila novou drogu. Vaří nechutný vývar z vložek a plen

Dámské vložky
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Puberťáci v Indonésii objevili nový - a velmi nechutný - způsob fetování. Vaří si vývar z použitých vložek a plen a ten pak pijí!

K dospívání téměř neodmyslitelně patří i experimentování s omamnými látkami, jako je alkohol či lehké drogy. A protože mladí lidé mají obvykle hluboko do kapsy, hledají co nejlevnější varianty, mezi které patří pití okeny nebo čichání k ředidlu.

 

Indonéští puberťáci těmto experimentům ale dali úplně nový rozměr - pijí vývar z použitých vložek a plen, který jim navozuje halucinace a pocity, že létají.

 

Podle indonéské Národní protidrogové agentury tento stav způsobují chemikálie, které hygienické přípravky obsahují a které se při vyvařování uvolňují. Tyto látky pochopitelně obsahují i čisté vložky a plenky, nabízí se tudíž otázka, proč mladí Indonésané využívají už použité potřeby.

 

Odpověď je opravdu bizarní - použité vložky a plenky jsou nejlevnějším způsobem, jak dosáhnout stavu nirvány. Mládež nemusí nic kupovat, vybírá použité potřeby z odpadkových košů a ty pak vyvaří.

 

 

Hygienické potřeby si jejich uživatelé vaří přibližně hodinu, pak počkají až vývar vychladne a ten pak popíjejí. Nechutný "nápoj" - který je údajně velmi hořký - užívají přibližně třikrát denně.

 

Bizarní způsob "sjíždění se" neunikl indonéským úřadům a v tuhle chvíli už není legální. Policie v posledních týdnech zatkla spoustu mladistvých - některých z nich nebylo ještě ani 14 let. Případem se také zabývá indonéské ministerstvo zdravotnictví.

sei TN.cz
Reklama