VIDEO nevhodné chování

Mladí lidé seděli u rybníka, přivolaný strážník dívku praštil do obličeje

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 5. 4. 2020
Téma:

V neděli si parta čtyř mladých lidí vyrazila k rybníku v pražských Řepích. A protože porušili vládní nařízení o shromážďování osob, někdo na ně zavolal městskou policii. Jeden ze strážníků přitom místo, aby zachoval chladnou hlavu, udeřil jednu z dívek do tváře, až spadla na zem. Městská policie se za jeho chování omluvila a oznámila, že se vším bude zabývat inspekce.

Sociálními sítěmi v neděli proletělo video, kde 19letou dívku praštil jeden z pražských strážníků, až upadla na zem. "Přijde vám profesionální se takhle chovat? Praštit 19letou ženu, která se vás nedotkla, do obličeje?" říká dívka na videu.

 

"Seděli jsme s kamarády ve čtyřech u rybníka v Řepích - v rouškách a v místě, kde nebyli žádní jiní lidé, když na nás někdo zavolal hlídku," popisuje okolnosti incidentu dívka. "Přijeli ze dvou stran, dohromady jich přišlo pět nebo šest. Začali se chovat agresivně a vyhrožovali nám pokutou, na což samozřejmě měli právo, uvědomujeme si, že jsme porušovali vyhlášku a tedy toto jejich chování absolutně nevyvracím," pokračuje.

 

 

Všechno podle ní probíhalo v poklidu, dokud strážníky jeden z mladíků neosočil, že jsou tam také ve více lidech a nedodržují bezpečnou vzdálenost. Za to měl dle slov napadené dívky dostat od strážníka pěstí. Když se ho slovně zastala, měla dostat facku zachycenou na videu.

 

"Strážníkovu fyzickému napadení nepředcházela z naší strany absolutně žádná agrese, slovní urážení nebo snad zasahování do jeho osobního prostoru. Po celou dobu nám taky odmítal sdělit své jméno nebo identifikační číslo, o které jsme ho opětovně žádali," dodala dívka.

 

K videu se už vyjádřila i pražská městská policie, která chování jednoho ze svých členů odsoudila. "Tohle už se nesmí stát. Přestože zatím nevíme, co se přesně na místě odehrálo, již z prezentované části videa je zřejmé, že se náš strážník choval neprofesionálně a v rozporu se zákonem, což je pro nás zcela nepřijatelné a velmi nás to mrzí," uvedli strážníci na facebooku.

 

 

Video už předali k prověření nezávislé inspekci, která se jím bude zabývat. "K celé situaci se stavíme čelem, bez vytáček a rádi bychom se za selhání našeho zaměstnance omluvili. Městská policie v Praze má přes 2200 zaměstnanců a velmi bychom si přáli, aby se všichni vždy chovali, tak jak se sluší a patří. Bohužel to nejsme schopni vždy ovlivnit a v tuto chvíli to vnímáme jako selhání jednotlivce," dodali strážníci.

Související témata:
TN.cz