Smutný rok 2018

Mladí zpěváci i herecké legendy! Připomeňte si zesnulé hvězdy

Úmrtí ve světě v roce 2018
Zdroj: TN.cz, Profimedia.cz
I tyto osobnosti nás v roce 2018 opustily
Téma:

V roce 2018 odešla celá řada světových osobností. Někteří z nich podlehli nemocem, život dalších byl ukončen násilně. Připomeňte si zpěváky, herce, novináře či režiséry, kteří nás navždy opustili.

Nejtragičtější z hlediska odchodu světových osobností byly měsíce duben a listopad. Naopak v červenci se do českých médií nedostalo žádné hvězdné jméno, jehož záře vyhasla. Smrt brala mezi herci, zpěváky a třeba i rekordmany.

 

LEDEN

Hned pět dní po Novém roce zasáhla Česko a Slovensko velká rána. Ve věku 73 let zemřel herec Marián Labuda, který mezi českými diváky proslul především rolí pana Pávka v komedii Vesničko má středisková. Do budovy Slovenského národního divadla se s ním přišel rozloučit i "Otík" János Bán.

GALERIE: Poslední rozloučení s Mariánem Labudou

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Pohřeb Mariána Labudy - 2 ; Magda Vášáryová a Milan Lasica

 

V polovině ledna pak odešla zpěvačka kapely The Cranberries Dolores O’Riordanová. Podle koronera utonula ve vaně v důsledku otravy alkoholem. Bylo jí 46 let.

 

ÚNOR

V únoru otřásla světem zpráva o smrti slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Oba byli zastřeleni v jejich domě ve Velké Mači, bylo jim 27 let. Policejní vyšetřovatelé určili za datum smrti 21. února. V souvislosti s vraždou byli zatím zatčeni a obviněni čtyři lidé.

 

Ve stejný den zemřela také herečka Emma Chambersová, známá z filmu Notting Hill, kde si zahrála bláznivou sestru Hugha Granta. Bylo jí 53 let, příčinou smrti byl zřejmě na infarkt.

 

 

BŘEZEN

Začátek března byl smutný pro fanoušky seriálu M*A*S*H. Do hereckého nebe v 75 letech odešel David Ogden Stiers, představitel majora Charlese Winchestera III.

 

Rána zasáhla také svět fyziky a astronomie. 14. března zemřel jeden z nejvýznamnějších teoretických fyziků všech dob Stephen Hawking. Přestože se téměř celý život musel vypořádávat se svým handicapem, mluvil o sobě jako o "šťastlivci". Lékaři mu totiž tvrdili, že se dožije maximálně 25 let. Zemřel v 76 letech.

 

1
2 3
Související témata:
epa TN.cz