hrozilo mu pět let

Mladík (17) měl strčit muže (†52) pod metro. Dostal 3,5 roku vězení

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
7.12. 2020 15:03
Téma:

Tři a půl roku vězení dostal u soudu mladík, který měl letos v lednu ve stanici metra Anděl pod soupravu metra strčit staršího muže. Pozůstalým musí uhradit škodu ve výši bezmála dvou milionů korun. Rozsudek je nepravomocný. Původně mu hrozilo až pět let vězení.

Sedmnáctiletý mladík se k činu, který se odehrál v lednu, přiznal. Tvrdil, že 52letého muže nechtěl usmrtit nebo zranit. Chtěl po něm údajně pouze omluvu za to, že na eskalátorech vulgárně nadával jeho kamarádce.

 

Projevil lítost nad tím, co se stalo, soud ji však zpochybnil tím, že si byl mladík plně vědom svého jednání. Z jeho minulosti a záznamů ze školy a od sociálních pracovníků navíc vyplývá, že má dlouhodobé problémy s agresivitou. Podle soudu tak jiný trest než nepodmíněný nepřipadal v úvahu.

 

 

Obžalovaný byl z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti a výtržnictví, za což dostal 3,5 roku vězení. Rozsudek je nepravomocný. Druhého mladíka, který se hádky s 52letým mužem také zúčastnil, potrestal stovkou hodin obecně prospěšných prací.

Související témata:
TN.cz