Případ z Brna

Sprostý útok na stařenku o holi: Mladík (17) ji srazil a utekl s taškou

Téma:

Seniorku o berli přepadl v Brně teprve sedmnáctiletý chlapec. Ženu ošklivě povalil na zem, když se jí snažil z rukou vytrhnout tašku. Ležící důchodkyni našli kolemjdoucí. Mladíka pak policie dopadla za necelou hodinu.

Na důchodkyni zaútočil mladík na Staré osadě ve čtvrtek po osmé hodině večerní. Seniorku na zem strhl kvůli nákupní tašce. Na videu je vidět, jak se k nebohé ženě přiblíží zezadu a snaží se jí vytrhnout tašku z ruky. Když se žena brání a tašku nechce pustit, mladík použije velkou sílu a žena končí povalená na zemi.

 

Důchodkyně si následně všimli kolemjdoucí, kteří přivolali brněnskou městskou policii. Po útoku naštěstí nebyla zraněná. Jedna hlídka zůstala u ženy a zjišťovala podrobnosti, druhá prohledávala okolí. Netrvalo příliš dlouho, než nezletilého chlapce našli schovávat se nedaleko židovského hřbitova.

 

 

"Všimli si, že tričko se mu nápadně vzdouvá a zpod něj po chvíli vytáhl pouzdro s doklady osmdesátileté ženy," sdělila policejní mluvčí Tereza Kadrnožková. Ke všemu se mladík následně přiznal, dokonce i hlídce ukázal, kde ženu pohodil. "Strážníci mladíka i případ předali státním policistům pro důvodné podezření z trestného činu," doplnila Kadrnožková.

 

Související témata:
mj TN.cz