poctivý nálezce

Mladík (17) ztratil na ulici v Brně peněženku. Takovou reakci nečekal

České bankovky v peněžence - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 9.9. 2019 15:36
Téma:

Překvapivé množství peněz objevili brněnští strážníci v peněžence, kterou jim odevzdal poctivý nálezce. V portmonce byly i doklady sedmnáctiletého mladíka.

"Plátěné peněženky ležící na chodníku v Horově ulici si v neděli odpoledne všiml čtyřiatřicetiletý muž a okamžitě s ní zamířil k nedaleké služebně městské policie," uvedla mluvčí městské policie Tereza Kadrnožková.

 

Strážníci v peněžence našli doklady patřící sedmnáctiletému mladíkovi a také téměř šest tisíc korun. "Chlapce se podařilo strážníkům zkontaktovat a za necelé dvě hodiny se tak díky poctivému nálezci se svou ztracenou peněženkou opět shledal," dodala mluvčí.

 

Podobný případ se stal v Brně na začátku srpna letošního roku. Tehdy muž ztratil peněženku, ve které bylo téměř 60 tisíc korun. Našla ji poctivá žena, která vše předala strážníkům. Ti poté kontaktovali majitele peněz.

 

 

"Strážníkům poděkoval a s viditelnou úlevou jim potvrdil, že v peněžence nic nechybí," řekl tehdy mluvčí městské policie Pavel Šoba. Dokonce se chtěl i z nálezkyní setkat. Neprozradil však, jestli ženě nabídne nějakou odměnu.

TN.cz