zbytečná smrt

Mladík (19) zemřel po požití extáze. Policie obvinila jeho vrstevníka

Extáze, ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Extáze, ilustrační foto

Devatenáctiletý muž zemřel po požití extáze. Policie obvinila stejně starého muže, kterého podezřívá z výroby omamné látky a její distribuce.

"Kriminalisté vyšetřují případ úmrtí 19letého mladíka, který v Hradci Králové zemřel 9. 6. 2019 po intoxikaci drogy zvané extáze," řekla policejní mluvčí Ivana Ježková. Mladý muž v noci zkolaboval u zimního stadionu. Smutné události přihlíželi očití svědkové, kteří muži zavolali záchranku.

 

Muž byl převezen do fakultní nemocnice, kde bohužel ještě ten den zemřel. "V této souvislosti kriminalisté zahájili trestní stíhání 19letého muže pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce trvání 10 až 18 let," dodala mluvčí.

 

 

Policie muže stíhá ve vazbě. "Pro přesné objasnění příčin úmrtí byla nařízena soudní pitva. Vyšetřování případu samozřejmě i nadále pokračuje, kriminalisté čekají na závěry znaleckých posudků v oboru zdravotnictví, zejména toxikologie," doplnila Ježková.

Související témata:
mik TN.cz