Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Ostravská MHD

Mladík děsil cestující v autobusu nožem, před strážníky chtěl utéct

Dvacetiletý mladík drobné postavy pořádně vyděsil cestující v ostravské MHD. V městské části Poruba na ně totiž vytáhl nůž. Poté se pokusil uprchnout, strážníci ho ale naštěstí dopadli.

Agresivní dvacetiletý muž ohrožoval v ostravském autobusu cestující. Pasažéry MHD se mu navíc podařilo pořádně vyděsit. V ruce měl totiž nůž. Incident se odehrál kolem sobotní páté hodiny ráno. Cestující na něj pak zavolali městskou policii.

 

"Po příjezdu hlídky se muž drobnější postavy dal na útěk. Lidé z autobusu na strážníky volali, aby běžícího muže chytili, protože se jedná o onoho agresora," řekl mluvčí ostravské městské policie Michael Beneš.

 

Strážníci byli na místě do pár minut, muž se jim snažil utéct. Pak i je začal ohrožovat. Při pronásledování se navíc pokusil pěstmi hlídku napadnout. Zákrok byl o to náročnější, že v ruce stále držel nůž.

 

 

Útočník ale proti strážníkům neměl šanci a skončil v poutech. Když ho hlídka zkontrolovala, ukázalo se, že má u sebe ještě další nůž. Strážníci pak mladíka předali státní policii, ta se případem nadále zabývá.

pan, Lucie Cochlarová TN.cz