využil strachu

Mladík kašlal policistovi do obličeje se slovy: "Mám koronavirus"

Městská policie Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia
ilustrační obrázek
Petra Bílková
Petra Bílková
16.3. 2020 11:52
Téma:

Obavy z šířící se infekce se stále zvyšují. Lidé se snaží minimalizovat kontakt s neznámými lidmi, aby se co nejlépe chránili. Kdo může, snaží se zůstat doma. Jsou ale povolání, kde zaměstnanci do styku s veřejností přicházejí: například policie, hasiči, prodavači, lékaři a další. Ti nám v současnosti pomáhají, protože se snaží zajistit bezproblémový chod naší společnosti. Bohužel se najdou i tací, kteří se snaží současného strachu využít ve svůj prospěch.

Takový, velmi nepříjemný incident musela řešit pardubická policie. Strážníci byli přivoláni k situaci, kdy mladý muž nechtěl zaplatit za svou jízdu taxíkem, který si předtím objednal. Přivolaným policistům nechtěl ani sdělit svou totožnost. Proto mladíka odvedli ke svému vozidlu, ten v tu chvíli ale udělal zcela nepochopitelnou věc.

 

Jednomu ze strážníků začal kašlat do obličeje se slovy, že má koronavirus. "Vzápětí tak došlo na donucovací prostředky," sdělil Jiří Sejkora z pardubické policie. Policisté ho okamžitě odvezli na záchytku.

 

 

Tam u něj bylo zjištěno 1,72 promile alkoholu v dechu. Po několika hodinách, když už zadržený vystřízlivěl, s ním mohla policie opět promluvit. A přiznal se, že o svém zdravotním stavu lhal a nakažený není.

 

Mluvčí uvedla, že "takové jednání je nyní vysoce za hranou jakékoliv tolerance." Policie tak budeme muset zpřísnit preventivní opatření.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz