Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vážná srážka

Mladík, který při nehodě zranil tři policisty, už sedí ve vazbě!

Soudce poslal ve čtvrtek odpoledne do vazby sedmadvacetiletého muže, který tento týden najel kradeným autem do policejní oktávky a zranil tři policisty. Za několik trestných činů mu hrozí až dvanáctiletý trest.

Policejní eskorta recidivistu před soudce přivedl asi hodinu po poledni. Samotné jednání o vazbě trvalo déle než hodinu.

 

Soudce rozhodl, že mladík bude na případné hlavní líčení čekat ve vazební cele. Jednak proto, že by se kvůli vysokému trestu mohl skrývat či utéct, a také proto, že by mohl dál porušovat zákon.

 

Policisty k hradeckému letišti přivolali svědkové. Mladík ovšem na výzvu policistů k zastavení nereagoval a ujížděl pryč. Vzápětí narazil do jednoho ze zasahujících policejních vozů.

 

Dva policisty zranil lehce, třetí ovšem stále leží na jednotce intenzivní péče v královéhradecké nemocnici s vážně poraněným hrudníkem.

 

 

Mladík se po nehodě pokusil utéct pryč, ale unikal jen pár metrů. Má bohatou trestní minulost, ve vězení byl například za nebezpečné vyhrožování nebo vydírání.

 

Brány vězení opustil recidivista letos v dubnu, nyní už má na krku obvinění hned z několika trestných činů a hrozí mu až 12 let natvrdo.

pez, Filip Pultar TN.cz