Byla namol

Mladík měl na oslavě opíjet nezletilou dívku, teď má oplétačky s policií

Michaela Klárová
Michaela Klárová
14.10. 2019 17:48
Téma:

Jindřichohradecká policie stíhá mladíka, který v jedné restauraci opíjel nezletilou dívku. Přivolaná policie jí naměřila neuvěřitelná dvě celá a čtyři desetiny promile.

Mladík měl dívce nalévat alkohol v restauraci, kde slavil své osmnácté narozeniny. Dívka byla v průběhu večírku už tak opilá, že si toho někdo všiml a přivolal policii. Hlídka pak dívce naměřila dvě celá a čtyři desetiny promile alkoholu v dechu.


Na místo museli dorazit její rodiče a převzít si ji. Mladíka teď policie stíhá pro přečin podání alkoholu dítěti. Tento případ rozhodně není ojedinělý. Třeba o tomto víkendu si kolemjdoucí všimli velmi mladého páru, jak popíjí alkohol na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích a zavolali městskou policii.


Ta pak následně zjistila, že z dvojice je opilá patnáctiletá dívka, která nadýchala přes jedno promile alkoholu. Podle statistik téměř pětina patnáctiletých školáků pravidelně pije alkohol.

 

 


Za tak vysoká čísla může podle odborníků to, že česká společnost považuje alkohol u školáků za něco přijatelného. Navíc věková hranice pravidelného užívání u mladistvých se stále snižuje. Třeba v jednom z parků v Českých Budějovicích dali před časem strážníci dýchnout čtrnáctiletému dítěti, které nadýchalo tři promile.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz