Pokus o vraždu

Mladík měl pořezat kamarádce obličej střepy! Odmítla jeho návrh na sex

David Pik
David Pik
Aktualizováno 13:00
11.9. 2019 12:10
Téma:

Mladý muž z Jihlavy, který měl v únoru v centru města pořezat střepy od lahve na obličeji a krku svoji kamarádku, si vyslechl trest za pokus o vraždu. Ve vězení má strávit 13 a půl roku, rozsudek ale zatím není pravomocný. Dívka měla před útokem odmítnout jeho sexuální návrhy.

Podle obžaloby spolu kamarádi oslavovali narozeniny a popíjeli u toho. Jenže pak měl Jindřich Souček po dívce požadovat intimnosti. Když ho odmítla, údajně se rozzuřil a zaútočil na ni lahví, kterou ji pořezal na obličeji a krku. Jedna z ran jen o kousek minula tepnu a dívka přežila jen se štěstím.

 

K útoku mělo dojít letos 15. února u obchodního centra v Jihlavě. "Přijela záchranka, viděli jsme blikačky, pak nějakou paní s kapucí, jak ji vedli do sanitky," popsal tehdy očitý svědek Vladimír Houba Křížek.

 

Krátce po činu policisté prohledávali okolí. Mladíka, který z místa utekl a schovával se v nedalekém křoví, brzy dopadli. "Osobu se podařilo za asistence policejních kynologů vypátrat," uvedla poté policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

 

Souček, který byl spolužákem napadené dívky ze zvláštní školy, dostal za pokus o vraždu 13 a půl roku vězení. Rozsudek ještě není pravomocný. Státní zástupce i obžalovaný mladík si ponechali lhůtu na odvolání.

epa TN.cz