Rozsudek

Mladík přejel autem dva kamarády. Soud ho poslal na 5,5 roku do vězení

David Pik
David Pik
21.9. 2020 12:21
Téma:

Pět a půl roku ve vězení a desetiletý zákaz řízení dostal v pondělí u okresního soudu v Jihlavě šestadvacetiletý mladík, který podle obžaloby loni u Čenkova na Jihlavsku autem silně opilý srazil a zabil dva své kamarády, kteří šli pěšky ze zábavy, kde byl s nimi i on sám. Podle pozůstalých je výše trestu nízká.

Událost se stala loni na konci srpna. Martin K. měl popíjet na zábavě v Čenkově na Jihlavsku a pak opilý usednout do svého auta. Cestou domů měl srazit dva chlapce - své kamarády - bratrance Tomáše a Jirku. Ti šli ze stejné akce domů pěšky.


Podle obžaloby řidič z místa odjel - ani se nesnažil pomoci sraženým chlapcům. Na místo se vrátil až později. V krvi měl mít ještě tři hodiny po střetu 2,54 promile alkoholu.

 


Mladík u soudu dostal kromě desetiletého nejvyššího možného zákazu řízení také pět a půl roku ve vězení. Pojišťovnám musí zároveň zaplatit více než pět milionů jako náhradu škody.


U soudu byli i rodiče obou chlapců a další pozůstalí. Už během hlavního líčení se často neubránili slzám. S trestem nesouhlasí. Řidiči mohlo hrozit až desetileté vězení.


"To je neskutečný výsměch. Tak nízký trest,“ řekl jeden z pozůstalých. Rozsudek ještě není pravomocný. Obžalovaný si ponechal lhůtu na odvolání.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

ls TN.cz