Verdikt soudu

Mladík měl vraždit, aby získal vilu v Praze. Dostal výjimečný trest

Petr Zelený
Petr Zelený, Jan Mareš
Aktualizováno 20:46
8.1. 2021 15:04
Téma:

Soud rozhodl v případu zavražděné dvojice z pražské Bubenče. Podle žalobce měl vraždit pětadvacetiletý Tomáš Fiala, který s partnerem usiloval o luxusní vilu. Soud Fialovi uložil za vraždu a pokus o podvod výjimečný trest 23 let, jeho partnerovi za pokus o podvod 5 let a k tomu peněžitý trest 5 milionů korun.

Sám Fiala se nejprve k činu částečně přiznal, pak ale změnil výpověď s tím, že dvojici zabil někdo jiný. Verdikt zatím není pravomocný.

 

Hlavní líčení pokračovalo od středy. V pátek byly kromě rozsudku na programu závěrečné řeči obou obžalovaných. Oba pětadvacetiletí mladíci svou vinu popřeli – Tomáš Fiala, že by vraždil a že by se s Jiřím Nehybou dopustili podvodu.

 

Fiala se přitom k činu nejprve částečně přiznal. Tvrdil, že vrahem ženy je její druh, který napadl i jeho samotného. Ve středu ale přišel s verzí, podle které stál za dvojnásobnou vraždou nějaký neznámý člověk. Státní zástupkyně ale obě verze označila za nepravděpodobné.

 

 

Pro Fialu navrhla třicetiletý nepodmíněný trest za vraždu a podvod. Pro druhého obžalovaného pak za podvod trest na dolní hranici sazby, tedy kolem pěti let.

 

Muž a žena zmizeli loni v červnu. Jejich auto našla policie až v Maďarsku. Pomocí zajištěných stop včetně odposlechů a sledování pohybu telefonů policie o několik týdnů zadržela oba mladíky v pražských Stodůlkách. Těla zavražděných našli policejní potápěči na dně nádrže Švihov. Podle žalobce se jich tam zbavil Fiala, který dvojici vylákal na chatu poblíž.

Související témata:
TN.cz