výtržnictví

Na plesu v Opavě se strhla rvačka. Facky lítaly kvůli tombole

Téma:

Vrcholem plesu v Opavě měla být o minulém víkendu tombola. Soutěž o hlavní ceny se ale zvrhla v pěstní souboj. Jednomu z účastníků se totiž nelíbilo, že si hlavní cenu vylosoval někdo jiný než on. Policie ho obvinila z výtržnictví.

Do sobotní půlnoci v jedné z opavských restaurací vše probíhalo podle plánu. Když ale přišla na řadu tombola a losování hlavní ceny, kterou byl wellnes pobyt, společenská akce dostala zcela nový náboj. A to poté, co organizátoři vyhlásili vítěze.

 

To se nelíbilo přítomnému mladíkovi (21), vstal ze židle a začal se s výhercem ceny dohadovat. "Přes celý sál začal křičet na 34letého muže, že je podvodník a cenu vyhrál neoprávněně, požadoval po něm los," vysvětlil mluvčí policie René Černohorský.

 

Začala padat ostrá slova, létaly pěsti. Vítěz hlavní ceny se začal bránit. Do bitky se navíc zapojil ještě další muž. Na konci šarvátky skončili všichni na stole a ten se pod nimi zlomil. Způsobili tak škodu za téměř tisíc korun.

 

Mladík si ze souboje odnesl lehčí zranění. Jeho a další dva muže policie obvinila z výtržnictví. Jedenadvacetiletý muž měl se zákonem problém i v minulosti.

 

 

"Byl souzen okresním soudem v Opavě pro výtržnictví, kdy dostal podmínku," potvrdil Černohorský. Teď už se tak nejspíš vězení nevyhne.
 

Jan Socha/klma tn.cz / TV Nova