Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Skončil na psychiatrii

Mladík ohrožoval dívku nožem. Prý si jen zkoušel scénář svého filmu

Napadená dívka
Zdroj: Getty Images, Policie ČR
Ilustrační foto

Nebezpečného mladíka dopadli policisté na Českolipsku. Ten v neděli odpoledne na autobusové zastávce ohrožoval kuchyňským nožem teprve sedmnáctiletou dívku. Muž jí přiložil nůž na krk a požadoval po ní mobil.

Mladá dívka se v neděli odpoledne vypravila z Dobranova na florbalový zápas do České Lípy. Při čekání na autobusu k ní však přiskočil maskovaný muž s velkým kuchyňským nožem v ruce.

 

"Nůž jí lupič přiložil k tělu a požadoval po ní mobilní telefon. Ačkoliv svoji výzvu vícekrát zopakoval, dívka mu ho nevydala," popsala událost mluvčí policie Ivana Baláková.

 

Teenagerka měla štěstí, že útočníka vyrušil přijíždějící autobus. Mladík nakonec z místa utekl, aniž by dívce nějak ublížil. "Dívka potom nastoupila do autobusu a ze svého mobilního telefonu s pláčem v hlase informovala otce o tom, co se jí právě stalo," dodala policejní mluvčí.

 

 

Přivolaní policisté následně místo činu a okolí prohledávali se služebním psem. Do pátrání se zapojili i kriminalisté, kteří nakonec mladíka dopadli. "Jde o 22letého muže, který v našem regionu pobývá jen přechodně a zdržuje se tu krátkou dobu," potvrdila mluvčí.

 

Mladík se následně k útoku přiznal, jeho důvod však kriminalisty překvapil. Tvrdil totiž, že má v hlavě rozpracovaný filmový scénář o maskovaném drsňákovi. K jeho dokončení mu ale údajně chyběla zkušenost s ozbrojeným přepadením.

 

 

Kriminalisté vyhodnotili jeho motivaci k činu jako velmi nebezpečnou a mladíka obvinili z loupeže. Lékaři pak rozhodli o jeho okamžité hospitalizaci na psychiatrii.

pan TN.cz