Policista v civilu

Mladík přepadl kolemjdoucího se stříkačkou! Svou oběť si zvolil špatně

Petr Brzek
Petr Brzek
21.7. 2020 12:59
Téma:

S injekční stříkačkou v ruce přepadl dvaadvacetiletý mladík v pondělí krátce před půlnocí stejně starého muže v Hradci Králové. Jenže svou oběť si vybral špatně. Byl to policista, který ho nakonec za pomoci strážníků zpacifikoval.

K incidentu došlo poblíž Sukových sadů. Podle policie byl muž nekompromisní. Nejdřív uštědřil své oběti ránu do hlavy, pak vyhrožoval, že pokud nedostane peníze, zabodne jí injekční jehlu do krku.


Křičel na muže, že mu dluží čtyři stovky, což ale nebyla pravda. Agresor si pravděpodobně myslel, že přepadení půjde hladce. Vybral si totiž člověka, který byl menšího vzrůstu, a tedy předpokládal, že se bránit nebude. Jenže stejně starý mladík se hned prokázal policejním odznakem a byl rozhodně fyzicky zdatnější.

 


Útočník se zalekl, snažil se rychle zmizet, ale policista v civilu vyrazil za ním. Záhy ho doběhl a začala krátká rvačka. Tu zachytila hlídka strážníků, která projížděla městem a okamžitě policistovi vyrazila na pomoc.


Mladíka policie dobře zná, minimálně čtyřikrát byl na služebně kvůli násilné trestné činnosti. Injekční stříkačka, kterou se oháněl, mohla být infikovaná nějakou nemocí.


Kriminalisté už muže začali stíhat a za loupežné přepadení mu nyní hrozí až deset let za mřížemi.

ls TN.cz