Mladý trosečník

Mladík přežil 49 dní na širém moři. Přemýšlel, že se raději zabije

Indonéského mladíka z moře zachránili po 49 dnech
Zdroj: Profimedia
Téma:

Indonésan (19) přežil 49 dní sám na moři poté, co jeho loď odnesl vítr. Plavil se na dřevěném člunu a zásoby měl jen na pár dní. Zachránila ho loď z Panamy.

Aldi Novel Adilang (19), rybář z Indonésie, se v červenci vypravil v dřevěném člunu na moře, aby pomocí světla nalákal ryby a poté je chytil. Silný vítr však chlapcovo plavidlo utrhl od své kotvy a odtáhl ho na širé moře, daleko od pevniny, informoval britský deník Dailymail.

 

Na lodi měl Adilang malé zásoby jídla, musel proto získávat potravu chytáním ryb, které si připravoval na vařiči. Dřevo získával z částí lodě. Pití získával vymačkáním vody z trika, které bylo namočeno mořskou vodou.

 

GALERIE: Chlapec přežil 40 dní na moři

1
/
9
Zdroj: facebook, Indonesian Consulate General Osaka
Chlapec přežil 40 dní na moři - 1

 

Chlapec několikrát přemýšlel, že ukončí svůj život a skočí do moře. Rozmyslel si to a snažil se vydržet, aby nezklamal rodiče. Adilanga našla 31. srpna loď z Panamy, která zachytila jeho nouzové vysílání.

 

"Aldi říkal, že byl vyděšený a často plakal. Během cesty ho minulo více než deset lodí, žádná u něj ale nezastavila," řekl indonéský diplomat Fajar Firdaus z konzulátu v Ósace.

 

Mladíka po záchraně prohlédli lékaři a konstatovali, že je natolik zdravý, aby se mohl vrátit do vlasti. Teď už je Aldi zpět doma u příbuzných.

 

 

Devatenáctiletý Aldi Novel Adilang pracoval na takzvaném rompongu jako lampář. Jeho úkolem bylo v noci na plovoucích rybích pastech, které vypadají jako malé chatky, rozsvěcet lampy, které lákaly ryby z okolí.

 

S jinými lidmi se viděl jen jednou týdně, když mu přivezli zásoby a vyzvedli nahromaděný úlovek, píše CNN.

Související témata:
reg, pez TN.cz