neštěstí na Kladensku

Mladík se chtěl zabít v autě, přejel policistu, který ho zachraňoval

Téma:

Mladý muž se chtěl o silvestrovské noci zabít v autě poblíž Buštěhradu na Kladensku a zavedl si hadici od výfuku do kabiny. Když ho vypátrali policisté, rozjel se a jednoho srazil. Druhý policista použil svou zbraň a ujíždějícího mladíka postřelil. Ten následně narazil s autem do stromu.

Nešťastná událost se odehrála před 21. hodinou na polní cestě mezi Buštěhradem a Makotřasy.

 

Mladík odjel ve felicii na polní cestu, přidělal si k výfuku hadici, prostrčil ji oknem do kabiny, oblepil škvíru izolepou, sedl si dovnitř a pustil motor.

 

Zřejmě si však nenechal pro sebe, co chce udělat, neboť někdo zavolal na tísňovou linku a zalarmoval policii.

 

Jedna z hlídek nešťastníka vypátrala. Když se však strážci zákona pokusili mladíka přimět, aby vylezl z auta, rozjel se a jednoho srazil. Odřel při tom policejní auto a snažil se ujet.

 

 

Hlídka použila i služební zbraň, mladíka ale střelba nezastavila. Vjel na pole a po několika stovkách metrů narazil do stromu v aleji oddělující pole od hlavní silnice.

 

 

Ze zdemolovaného auta museli řidiče vyprostit přivolaní hasiči, kteří mu poskytli první pomoc. Záchranáři ho poté ve vážném stavu převezli do motolské nemocnice. Sražený policista utrpěl naštěstí jen lehčí poranění.

 

Případem se zabývají kriminalisté a vzhledem k použití služební zbraně též inspektoři.

 

TN.cz