Hrozí mu vězení

Mladík se naboural do systému školy, žákům změnil známky!

Téma:

Bývalý žák základní školy v Karlových Varech se naboural do elektronické žákovské knížky a měnil žákům známky. Ve většině případů se pravděpodobně bavil tím, že jim zhoršil prospěch nebo k němu připsal různé poznámky. Vypátrala ho ale policie a hrozí mu až rok vězení.

Základní školy už dávno nepoužívají klasické papírové žákovské knížky, známky se zapisují elektronicky a klasifikaci může editovat jen učitel. Jenže na základní škole v Karlových Varech se do známkování školáků pustil bývalý žák.

 

"Mladý muž po nabourání do elektronické knížky pozměnil několik známek u různých studentů a dopsal k nim také různé poznámky," informoval policejní mluvčí Michal Žáček.

 

K elektronické žákovské knížce mají přístup žáci a jejich rodiče. V posledních týdnech se někteří hodně divili, jak je možné, že se jejich potomkovi zhoršil studijní prospěch. Rodiče do klasifikace mohou jen nahlížet.

 

Jakým způsobem se žák do elektronické žákovské knížky dostal, zatím není jasné, patrně ale uhodl jednoduché heslo. Vedení školy se k incidentu odmítlo vyjádřit. "Nebudu kvůli tomu dělat žádné rozhovory," reagoval ředitel základní školy 1. Máje Jiří Kopárek.

 

 

Kdo se do elektronické žákovské knížky dostal, ale nebývá pro počítačové odborníky těžké vystopovat. Během pár dnů se tak dostali až k bývalému žákovi, mladistvému, kterému rovnou zabavili počítač.

 

"Policisté mimo jiné u osoby zajistili počítač, kterým byl proveden kybernetický útok," potvrdil Žáček. Chlapci teď hrozí až roční vězení a o svůj počítač zřejmě definitivně přijde.

Martin Kočárek/epa TN.cz