Děsivá nehoda

Mladík se podruhé narodil, autem mu prolétl kus ledu utržený z náklaďáku!

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 7.1. 2020 21:05
Téma:

Obrovské štěstí v neštěstí měl v pondělí devatenáctiletý řidič na Znojemsku. Autem mu proletěl obří kus ledu utržený z projíždějícího náklaďáku, vytloukl čelní i zadní sklo a přitom mladíkovi zavadil o hlavu.

"Když se v zatáčce mezi obcemi Kuchařovice a Suchohrdly na Znojemsku náklaďák míjel s Volkswagenem Golf, uvolnil se kus ledu a ten doslova proletěl kabinou osobního auta. Prorazil čelní sklo, naštěstí jen lehce zavadil o hlavu řidiče, částečně zůstal na zadním sedadle a zbytek vyletěl zadním sklem," popsala děsivou nehodu policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

 

Dodala, že mladý šofér se tak v pondělí před polednem v podstatě znovu narodil. "Řidič nákladního auta možná ani nezjistil, jak závažnou událost způsobil. Pokračoval v jízdě a my po něm nyní pátráme. Na osobním autě vznikla hmotná škoda asi patnáct tisíc korun a řidič utrpěl lehké zranění. Po ošetření v nemocnici byl pak propuštěn do domácího léčení," doplnila Drahokoupilová.

 

 

Policisté v souvislosti s touto nehodou zdůrazňují, že je důležité led z aut pečlivě odstranit. "Když toto zjistíme při běžné silniční kontrole, lze na místě uložit pokutu až dva tisíce korun. Jestliže se nám podaří řidiče nákladního vozu dohledat, vše oznámíme k projednání na Městský úřad Znojmo," uzavřela policejní mluvčí.

 

GALERIE: Na osobní auto spadl led z kamionu

1
/
5
Zdroj: Policie ČR
Na osobní auto spadl led z kamionu - 1

TN.cz