bolestivý rozchod

Mladík se pokusil zabít v přímém přenosu, jeden z diváků ho zachránil

Sebevrah - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
4.2. 2021 10:27
Téma:

Zřejmě bolestivý rozchod dohnal mladého muže z Českobudějovicka k rozhodnutí si sáhnout na život. Sebevraždu chtěl provést v živém vysílání na sociální síti. Jeden ze sledujících neváhal a okamžitě zavolal policii, která vtrhla k muži domů a zachránila ho. Pořezaný na obou rukách skončil v nemocnici.

Mladý muž spustil živé vysílání okolo půl jedné ráno v úterý. Podle policie ho sledovaly desítky lidí, přičemž jeden z nich se rozhodl okamžitě obrátit na policii. Na lince 158 operátorovi sdělil, že jeho kamarád chce spáchat sebevraždu v přímém přenosu. 

 

Díky svému pohotovému jednání svému příteli zachránil život. "Muž měl u sebe nůž, který po chvíli vyměil za sklo a začal se řezat v oblasti rukou," uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová. Oznamoval policii prozradil i adresu svého kamaráda, policisté tak okamžitě vyrazili na místo, kde byli za pár minut.

 

 

Na bouchání na dveře muž nereagoval, takže policisté vtrhli dovnitř násilně. "Z oznámení bylo jasné, že jde o zdraví a život. A také šlo, muže našli s poraněními na obou rukách a následně ho předali přivolaným záchranařům, kteří ho odvezli k dalšímu ošetření," konstatovala Krausová.

 

Dodala, že mladík byl opilý a za pokusem o sebevraždu stál zřejmě rozchod s dívkou. Ocenila i jednání jeho kamaráda, který se zachoval ukázkově. "Všímejte si okolí i ve virtuálním prostředí. Nepodceňujte takovéto informace, nesledujte slepě co se z videí vyvine, ale reagujte. Díky mladíkovi, oznamovateli, se policistům podařilo zabránit muži v jeho úmyslu," apeluje na veřejnost Krausová.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz