turnaj fortnite

Vítěz počítačové hry získal 69 milionů! Dařilo se i Čechům

Kyle Giersdorf
Zdroj: Profimedia
Šestnáctiletý Kyle Giersdorf
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 29. 7. 2019
Téma:

Šestnáctiletý Američan se stal mistrem světa v počítačové hře Fortnite. Kromě trofeje získal také výhru ve výši 3 miliony dolarů. V elitní stovce se dařilo také Čechům. Jeden se umístil na 22. místě, druhý na 84.

Kyle Giersdorf (16) vyhrál turnaj v počítačové hře Fortnite, který se konal v neděli v americkém New Yorku. Při obdržení trofeje se usmíval a zářil štěstím. Jako mistr světa si odnesl výhru ve výši tři miliony dolarů (v přepočtu 69 milionů korun).

 

Za peníze si však mladík neplánuje pořídit nic velkého. "Chci jen nový stůl a možná stůl pro mou trofej," řekl Giersdorf BBC.

 

Dařilo se také českým mladíkům. Richard Janeček, který má přezdívku Skailereu, skončil na 22. místě. Martin "Marteen" Pátek se umístil také v první stovce. Podařilo se mu obsadit 84. místo.

 

 

V turnaji se utkali hráči z více než třiceti zemí světa. Největší počet hráčů měly USA, a to sedmdesát lidí. Čtrnáct jich bylo z Francie a jedenáct z Velké Británie. Do první stovky se přes deset týdnů snažilo kvalifikovat až čtyřicet milionů hráčů.

TN.cz