nabídka energií

Mladík balamutil seniory, obral je o peníze i šperky! Už ho mají

Podvodník - ilustrační foto
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto
Téma:

Dvaadvacetiletý mladík měl okrást v loňském roce dva seniory a připravit je o peníze i šperky. Vydával se za pracovníka firmy dodávající energie. Ostravská policie varuje, aby lidé do svých bytů nepouštěli nikoho cizího.

V loňském roce v Ostravě-Zábřehu a ve Frenštátě pod Radhoštěm si dvaadvacetiletý mladík vybral dva seniory ve věku dvaadevadesáti a devětasedmdesáti let. Zazvonil na jejich byt a po otevření dveří se jim představil jako pracovník firmy, která zajišťuje dodávku energií.

 

Když ho senioři pustili dovnitř, začal s nimi jednat o smlouvě. "V té době se měl muž od poškozených vzdalovat, měl telefonovat či požadoval doplnění materiálu. V nestřežené chvíli se měl zmocnit peněz a také prstenu," uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

 

Škodu policisté vyčíslili na pět a půl tisíce. Ostravský komisař zahájil trestní stíhání za krádeže a porušování domovní svobody. Za okradení může strávit ve vězení až tři roky. A není to jeho první trest. "Muž byl loni odsouzený za podvody a krádeže k podmínce, zkušební doba byla stanovena do roku 2021," doplnila Pokorná.

 

 

Policie také lidi varuje, aby do svých domovů nepouštěli nikoho cizího. Pokud k nim má přijít nějaký pracovník, je vhodné, aby s nimi byli další lidé, například jejich rodina nebo sousedé. Důležité je také ověřit, zda se opravdu jedná o zaměstnance dané společnosti.

 

"Pachatelé využívají také dalších legend, například vrácení přeplatku, nabídky služeb (oprav, kontrol spotřebičů), nabídky prodeje různého zboží, nabídky pomoci (nabídka pomoci s nákupem). Cílem pachatelů je většinou získat majetek seniorů poté, co se pod různými popsanými záminkami dostanou k nim domů či do blízkosti obětí," dodala Pokorná.

reg TN.cz