těžký úraz

Mladík spadl v Tiských stěnách z 15 metrů! Má poraněnou hlavu

Tiské stěny
Zdroj: Profimedia
Tiské stěny v Ústeckém kraji
Téma:

Mladý horolezec spadl z patnácti metrů, když lezl na skálu nedaleko Tiských stěn v okrese Ústí nad Labem. Na místo vyrazila horská služba i s hasiči. Horolezec byl po pádu v bezvědomí a měl poraněnou hlavu. Vrtulník ho transportoval do nemocnice v Ústí.

Horská služba vyjížděla v sobotu kolem půl jedenácté k pádu mladého horolezce. Nehoda se stala nedaleko Tiských stěn u osady Ostrov v okrese Ústí nad Labem. 

 

Při pádu se muži mělo vytrhnout jištění z pískovcové skály. "Ihned jsme přesně věděli, kde k nehodě došlo, takže jsme tam byli s potřebnou technikou v krátkém čase. Zjistili jsme, že mladý muž je v bezvědomí, má poraněnou hlavu a pravděpodobně i další zranění," uvedl Miroslav Güttner, náčelník Horské služby Krušné hory. 

 

Na místo vyrazili také hasiči a vrtulník Letecké záchranné služby, který dopravil horskou službu i lékaře až k mladíkovi. "Společně jsme se snažili zraněnému obnovit životní funkce a nasadili mu krční límec a zafixovali jej do vakuové matrace," doplnil Güttner.

 

 

Horolezce poté záchranáři s hasiči dopravili k hotelu v Ostrově, kde na něj čekal vrtulník. Ten ho pak transportoval na trauma centrum nemocnice v Ústí, informovala horská služba na svém webu

 

Horská služba varuje horolezce, aby dodržovali zásady bezpečného lezení na pískovcové skály a vždy zkontrolovali, zda mají správně ukotvené jistící prvky. 

reg TN.cz