nebezpečná hra

Mladík vysílal živě svou smrt. Může za to modrá velryba, tvrdí rodiče!

Isaiah Gonzales
Zdroj: facebook, Profimedia.cz

Patnáctiletý chlapec se podle rodiny zapletl do hry Modrá velryba, při které hráč musí plnit nebezpečné úkoly - tím padesátým je sebevražda. Život si vzal v živém vysílání na Facebook.

Isaiah Gonzales z Texasu spáchal sebevraždu doma ve svém pokoji. Jeho otec Jorge Gonzalez doma našel chlapcovo bezvládné tělo a ani záchranná služba už jeho synovi nedokázala pomoci. Muž se zděsil, když viděl na mobilním telefonu dítěte živé vysílání. Napsal o tom web Torontosun.

 

Rodina tvrdí, že se jejich syn do hry zapletl a právě Modrá velryba stojí za jeho sebevraždou. Jorge měl podezření už před tragédí, několikrát o hře se svým synem mluvil. Chlapec otci tvrdil, že o ní slyšel, ale nikdy by nic nebezpečného nehrál.

 

 

"Chci, aby rodiče prošli telefony svých dětí a podívali se na jejich účty na sociálních sítích. Pokud již hrají, mohou zabránit nejhoršímu," varuje nešťastný otec. Podle místní policie je to první případ, který kvůli známé hře řeší. Smrt chlapce vyšetřují kriminalisté, který se pokusí najít kurátora - tedy osobu, která úkoly rozdává.

 

 

Modrá velryba je podle policie problémem i v Česku. Hra spočívá v tom, že takzvaný kurátor rozdává úkoly dětem, které se do ní zapojí. Padesátým úkolem je smrt. Kdo chce hru ukončit dříve, stává se obětí vydírání. Kurátor vydíral i mladou Češku. Isaiah Gonzales není prvním dítětem, který svou smrt vysílal živě.Více čtěte zde.

 

Podívejte se co řekl ministr vnitra Milan Chovanec o hře Modrá velryba:

has TN.cz