Byl nadaný houslista

Mladík zabil matku a bratra, dostal 18 let. Státní zástupce chce víc

Téma:

Dvojnásobnou vraždou z Jihlavy - kdy podle policie mladý muž loni v říjnu zavraždil svoji matku a postiženého bratra - se bude zabývat Nejvyšší soud. Proti osmnáctiletému trestu se totiž odvolal státní zástupce. Takový trest je podle něj nízký.

Za dvojnásobnou vraždu vyfasoval 18 let vězení. Podle státního zástupce je to málo. Přitom to býval nadaný houslista. Svoji matku a staršího postiženého bratra zavraždil Marek Č. v jejich bytě v panelovém domě v Jihlavě.

 

S matkou měl dlouhodobé problémy. Po hádce ji brutálně zavraždil. Podle kriminalistů si vše pečlivě naplánoval. Z Brna, kde studoval vysokou školu a živil se jako houslista, přijel domů nečekaně v noci uprostřed týdne. S matkou se pohádali a mladík jí kuchyňským nožem zasadil desítky ran.

 

"Následně přešel do vedlejšího pokoje, kde usmrtil i svého bratra," řekl TV Nova vedoucí kriminalista Pavel Kubiš. Hodinu si to předtím rozmýšlel. Údajně se o něj po smrti matky nechtěl starat. V bytě to pak naaranžoval tak, aby to vypadalo, že šlo o loupežnou vraždu.

 

"Z domu si vzal i finanční hotovost," řekl TV Nova kriminalista. Bylo to přes 100 tisíc korun - rodinné úspory. A odjel zase do Brna. Tam chodil do práce a o dva dny později se vrátil tak jako obvykle na víkend domů, teprve poté vše nahlásil policii.

 

 

Poté ještě před vyšetřovateli hrál, jak moc ho smrt matky i bratra zasáhla. Večer během výslechů se ale ke všemu přiznal. Ve vězení dál skládá písně.

 

O tom, jestli Marek Č. za úkladnou dvojnásobnou vraždu dostane vyšší než osmnáctiletý trest bude během několik týdnů rozhodovat Nejvyšší soud.

Související témata:
vbo, David Pik TN.cz