NEOBVYKLÁ LOUPEŽ

Mladíka ve vlaku přepadl muž. Policie hledá svědky události

Zásah na Hlavním nádraží - 10
Zdroj: AKTU.cz
Ilustrační snímek.
Brabec Martina
Martina Brabec
21.10. 2020 18:07
Téma:

Kriminalisté z Moravskoslezského kraje hledají svědky loupežného přepadení ve vlaku. Mladík z Prostějovska při něm přišel o několik tisíc korun. Muž, který ho přepadl, se podobného činu zřejmě dopustil i v minulosti. Není vyloučeno, že byl v doprovodu dítěte.

K přepadení mladého muže došlo v pondělí 5. října ve vlaku, který mířil z Prahy do Krakova. "V úseku mezi stanicemi Jistebník a Ostrava – Svinov vešel do kupé neznámý muž a pod pohrůžkou fyzického násilí požadoval peníze. Poškozený mu z obavy vydal několik tisíc korun," uvedla Soňa Štětínská z městského ředitelství policie v Ostravě. Muž následně vystoupil ve stanici v Ostravě.


Policistům se po několika dnech podařilo 34letého muže ze Vsetínska dopadnout. Hrozí mu trest odnětí svobody od dvou do deseti let. Muž, který byl už v minulosti odsouzen či potrestán pro násilnou i majetkovou trestnou činnost, je ve vazbě.

 


Policisté nyní hledají svědky události. "Kriminalisté se obrací na cestující vlakem z Prahy do Krakowa v pondělí 5. října 2020 se zastávkou v 13:40 hodin v železniční stanici Ostrava – Svinov, kteří zaznamenali pohyb a jednání muže ve věku 34 let nebo byli jeho jednáním přímo poškozeni," uvedla Štětínská.


Podle policie se muž možná dopustil jiného činu o pár dní dříve. "Není vyloučeno, že muž, někdy snad i v doprovodu dítěte, kontaktoval s určitým požadavkem v době již od cca 20. září 2020 osoby čekající na spoj v železniční stanici Ostrava – Svinov. I toto svědectví kriminalisté uvítají," vyzývá policie veřejnost.


Informace lze policistům sdělit na telefonní lince 974 727 701 nebo na bezplatnou linku Policie ČR 158. Děkujeme.

 

Související témata:
TN.cz