je úplně zdravý

Mladíkovi (20) netlouklo 20 minut srdce. Podařilo se ho zachránit

Michael Pruitt
Zdroj: facebook, Michael Pruitt
Michael Pruitt
Téma:

Američan Michael Pruitt (20) přežil svou vlastní smrt. Jeho srdce přestalo na 20 minut tlouct, přesto se lékařům podařilo ho oživit. Měl velké štěstí na tým záchranářů, kteří boj o jeho život odmítli vzdát.

Mladík z amerického Michiganu byl ve svém zaměstnání, když ho udeřil elektrický proud. Celá událost se stala nešťastnou náhodou – nesl kovový žebřík, kterým zavadil o elektrické vedení. "Pamatuji si, že jsem ho držel, najednou jsem se začal třepat, pak si už nepamatuji nic," popsal nehodu mladý muž. "Bylo tak, jako to vidíte ve filmech," dodal.

 

Kolegové okamžitě zavolali záchranku, která ho převezla na traumatické centrum do nemocnice. "Přinesli perfektního mladého muže, který nevykazoval žádné známky života. Věděla jsem, že ho musíme zkusit zachránit," popsala doktorka Angel Chudlerová. "Zařvala jsem na svůj tým, že ho přivedeme zpět," popsala dramatický okamžik.

 

Pruitt neměl puls celých 20 minut, když se jeho srdce opět roztlouklo. "Viděla jsem na monitoru, jak jeho srdce opět začíná fungovat,“ popsala doktorka. Mladíka přirovnali k Hulkovi. „Ušklíbl se, když jsme se ho ptali, jestli má nějaké super schopnosti," popsala jeho matka.

 


"Jeho uzdravení je úplný zázrak. Nemá ani poškozený mozek," řekla lékařka Barbara Smithová. Mladík utrpěl popáleniny na prstech. "Probudil jsem se po několika dnech. Vůbec jsem netušil, co se stalo. Vedle mě seděla moje máma a přítelkyně a plakaly štěstím," zakončil.

mik TN.cz