Pomoci můžete i vy

Mladou maminku našli v Praze mrtvou. Zůstalo po ní půlroční dítě

Plačící dítě
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Téma:

Po třiadvacetileté ženě, kterou našli ve čtvrtek mrtvou na staveništi v pražských Bohnicích, zůstal zdrcený partner a teprve půlroční chlapeček. Pomoci se jim teď rozhodla pediatrička, ke které rodina chodí. Rodině se snaží zajistit vše potřebné.

Po mladé mamince z pražských Bohnic vyhlásili policisté pátrání ve středu. Ve čtvrtek ráno našli tělo pod jeřábem na staveništi. Podle prvotních závěrů to vypadá, že si žena vzala život sama. Policisté úmrtí dále vyšetřují, prvotní ohledání ale nezjistilo žádné známky cizího zavinění.

 

Po třiadvacetileté ženě zůstalo teprve půlroční miminko, chlapeček. Veškerá péče je teď na jeho otci, který je ztrátou partnerky zdrcený a musí zařizovat pohřeb. Pomoci se mu snaží pediatrička Alena Stecko, k níž rodina chodila.

 

"Je to spíš moje iniciativa. Tatínek je velmi skromný a nechce nikoho obtěžovat. Teď řeší pohřeb. Snažím se mu vysvětlit, že je to dobrovolná pomoc a že se v podobné situaci může ocitnout kdokoliv," řekla Stecko redakci TN.cz

 

Přímo do její ordinace na adrese Střelničná 1284/51a v pražských Kobylisích tak mohou lidé nosit vše potřebné – oblečení pro dítě ve věku 6 až 12 měsíců, sunar a další věci, které mohou postrádat a těžce zkoušené rodině by mohly pomoci.

 

 

O sbírce na pomoc půlročnímu chlapečkovi a jeho otci informovala další žena, která se svým dítětem chodí ke stejné lékařce, známá dokumentaristka Silvie Dymáková. Informaci se snaží dostat mezi co nejvíce lidí, aby se rodině dostalo co největší pomoci.

 

"Dost věcí mu pořídíme z našeho programu pro samoživitele, ale nezvládneme všechno," napsala Dymáková.

Související témata:
vbo, pez TN.cz