tragické úmrtí

Mladý Čech (†19) se ztratil v Tatrách, tělo našli po třech dnech

Český turista zemřel v Tatrách - 5
Zdroj: HZS Slovenské Republiky
Téma:

Po dlouhém pátrání přišla velmi smutná zpráva od slovenských záchranářů. Těm se podařilo najít tělo devatenáctiletého mladíka z Česka, který se ztratil při výstupu na Dračí štít. Do pátrání se kromě horských záchranářů zapojil také vrtulník, hledání ale komplikovalo velmi špatné počasí.

Ve čtvrtek vyrazil devatenáctiletý mladík z Česka na túru na jednu z nejhůře přístupných tatranských hor. Poslední kontakt měl otec se svým synem, který stoupal na Dračí štít, v odpoledních hodinách, večer pak zoufalý otec požádal o pomoc horské záchranáře.

 

Podle informací záchranářů se mladík pohyboval v náročném terénu zcela sám a bez potřebné výstroje. Záchranáři ještě tentýž den požádali policisty o lokalizaci jeho telefonu.

 

Další ráno se kromě horských záchranářů k pátrání přidala také posádka s vrtulníkem, ten musel být ale kvůli velmi špatnému počasí odvolán. Ani v pátek nebylo pátrání po nezvěstném mladíkovi úspěšné.

 

GALERIE: Český turista zemřel v Tatrách

1
/
5
Zdroj: HZS Slovenské Republiky
Český turista zemřel v Tatrách - 5

 

"Dnes se v pátrání pokračovalo pozemně i letecky. Hledaného mladého turistu lokalizovali záchranáři z vrtulníku Letky MV SR v odpoledních hodinách. Nacházel se 70 metrů pod vrcholem Dračího štítu na straně Rumanovy doliny, bohužel bez známek života," zveřejnili slovenští záchranáři.

 

 

Tělo mladíka záchranáři transportovali do Starého Smokovce, kde ho předali policii.
 

klma TN.cz