Napadené ženy

Mladý cizinec skončil v poutech! Je podezřelý ze tří pokusů o znásilnění

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Publikováno 12. 8. 2019
Téma:

Policistům z Prahy se podařilo chytit mladíka, který je podezřelý ze tří pokusů o znásilnění. Dopustit se jich měl během dvou dnů na několika místech hlavního města. Všechny napadené se mu naštěstí ubránily. Není ale vyloučeno, že má na svědomí útoků víc.

Jeden z útoků se měl stát v Dolnojirčanské ulici v Kamýku. Šestadvacetiletou ženu tam měl přepadnout muž, který ji jednou rukou chytil kolem těla a druhou začal osahávat. Přestože se ji pokoušel strhnout na zem, napadené se podařilo ze sevření vymanit. Když začala volat o pomoc, násilník utekl.

 

Na místo hned vyrazilo několik policejních hlídek, zadržet se ho už ale nepodařilo. Pomohl ale jeho vcelku přesný popis. O dva dny později si totiž všiml operátor městského kamerového systému muže, který postával na autobusové zastávce Kačerov. Různě se tam potloukal, pozoroval okolí a nápadně tomu popisu odpovídal.

 

Opět ho vyrazilo hledat několik hlídek a tentokrát už byly úspěšné. Na služebně se posléze zjistilo, že jednadvacetiletý cizinec má mít na svědomí nejen napadení v Kamýku, ale také další dva pokusy znásilnění. Ty se staly o den dříve na Praze 5 a na Praze 10.

 

 

Samozřejmě to ale neznamená, že jde o konečné číslo. Policisté proto vyzývají, aby se jim ozvaly ženy, které tento muž přepadl. Bohužel ale teď nemohou kvůli takzvané rekognici ukázat jeho tvář. Muž je teď každopádně obviněn ze znásilnění ve stádiu pokusu a hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi.

 

Zároveň se ale také policisté vracejí k jednomu případu útoku na ženu z konce července. Neznámý muž se měl pokusit znásilnit ženu poblíž autobusové zastávky Motol v Bucharově ulici. Po něm se stále pátrá. Pokud víte, o koho může jít, kontaktujte linku 158.

pan TN.cz