FOTKY záhadní živočichové

Mladého rybáře překvapil vetřelec z hlubin. Potkává ho každý den

Chlamydoselachus anguineus - žralok límcový
Zdroj: Twitter/Fedorov
Téma:

Ruský rybář Roman Fedortsov rozpoutal na sociálních sítích senzaci, když nasdílel tvory, s kterými se denně setkává při své práci. Některé zvláštní tvory mnozí poznají, najdou se mezi nimi i tací, ze kterých běhá lidem mráz po zádech.

Snadno se dá zapomenout na to, že velká část našich oceánů je zatím neprobádaná, v hlubinách se tak mohou skrývat živočichové, kteří v lidské mysli snadno vyvolají noční můry.

 

Svět těchto příšer přibližuje Roman Fedortsov, který pracuje jako rybář v ruském Murmansku, na svém twitterovém účtu už od začátku tohoto roku, uvádí portál Moscow Times.

 

Většina rybářů, kteří loví ve velké hloubce, by nad fotografiemi pravděpodobně jen mávla rukou, mnoho lidí si ale po shlédnutí toho, co hlubina ukrývá, rozmyslí, jestli vůbec znovu vstoupí do moře.

 

 

Nejrůznější živočichy, které Roman Fedortsov loví, ukazuje i na dalších sociálních sítích, kde si lze prohlédnout zvlaštnosti oceánu, jako je například žralok límcový, který je považován za živoucí relikvii, nebo například velmi vzácná ryba patřící mezi chimérovkovité, která má ploutve výrazně připomínající křídla.

 

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MAGICKÁ CHVÍLE: Muž narazil v moři na delfína! Jakmile pochopil, co po něm savec chce, dlouho se nerozmýšlel

RYBÍ MUTANT: Rybář vylovil rybu, která vás svým zjevem opravdu vyděsí! Jak je tohle možné?

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
klma TN.cz