Jeseníky

Mladý snowboardista (13) se vážně zranil, musel pro něj letět vrtulník

Pro mladého snowboardistu musel letět vrtulník
Zdroj: Horská služba
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 8. 2. 2020
Téma:

Velmi vážně byl v sobotu zraněn snowboardista v areálu Figura na Ovčárně, na místo vyrazil i vrtulník záchranářů. Ten ho následně transportoval do nemocnice v Ostravě. Chlapec se vážně zranil i přes to, že měl na hlavě helmu.

Záchranáři Horské služby ČR přijali hlášení o zranění snowboardisty (13) ve skiareálu Figura v sobotu odpoledne. Volající uvedl, že zřejmě došlo k velmi vážným zraněním.

 

"Na místo jsme vyslali jednoho z našich členů a s ním i lékaře HS. Ti na sjezdovce zjistili, že chlapec měl přilbu i jiné bezpečnostní prvky. Přesto po pádu utrpěl vážná poranění hlavy, zad a lékař měl podezření i na poranění pánve," uvedl k okolnostem zásahu Jiří Hejtmánek, dispečer Horské služby Jeseníky.

 

Na místo kvůli vážnosti zranění vyrazil i záchranářský vrtulník. Členové horské služby mezitím chlapce ošetřili a stabilizovali. Následně ho převezli k vrtulníku, který zraněného chlapce transportoval do nemocnice v Ostravě.

 

 

V průběhu tohoto víkendu panuje v Jeseníkách slunečné počasí s ideálními podmínkami pro zimní sporty. "V důsledku toho jsou sjezdové tratě v jesenických skiareálech doslova přeplněné. Upozorňuji proto lyžaře i snowboardisty, že vzhledem k velkému počtu osob kolem nich by měli za všech okolností dbát zásad bezpečného pohybu na sjezdovkách a ohleduplné jízdy bez riskování," důrazně varoval návštěvníky hor Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky.
 

TN.cz