otřesný čin

Mladý Ukrajinec je podezřelý z pobodání dvou lidí. Zamířil do vazby

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 26. 8. 2019
Téma:

Teprve osmnáctiletý mladík čelí obvinění z pokusu o vraždu, a to hned dvou lidí. V parku v Praze 5 měl pobodat muže a ženu, oba skončili s vážnými zraněními v nemocnici. Mladého Ukrajince v pondělí soud poslal do vazby.

K otřesnému činu došlo v pátek večer v parku v Praze 5. Podezřelého 18letého mladíka policisté v neděli obvinili z pokusu o vraždu a den poté soud rozhodl o jeho přesunu do vazby. "K případu odmítl vypovídat. Jednou z vyšetřovacích verzí je, že útočil pod vlivem psychického onemocnění nebo drog," uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

 

Mladík pochází z Ukrajiny a v České republice je podle policie legálně na základě platného víza. Při prokázání viny mu hrozí, že si zbytek pobytu v Česku odsedí ve vězení. Vzhledem k závažnosti činu mu soud může udělit trest 15 až 20 let ve vězení, případně až výjimečný trest.

 

 

Muž měl útočit nožem okolo 20. hodiny v ulici Neústupného v Praze 5. Podle informací TV Nova těžce zraněné lidi pobodal - jednalo se o muže a ženu. Hlídky mladíka zadržely přibližně 400 metrů daleko a vzhledem k tomu, že byl značně agresivní, musely dokonce vytáhnout zbraně.

 

V neděli pražští policisté měli plné ruce práce s dalším agresivním mužem, který napadl jiného muže v metru. Hlídka ho našla ve stanici Nové Butovice silně krvácejícího, nehybně ležícího na zemi s krátkodobými výpadky vědomí. Podle jeho výpovědi ho útočník napadl bezdůvodně - mlátil ho pěstmi do obličeje, kopal do hlavy a žeber. Agresivního muže se bohužel nepodařilo v okolí najít ani strážníkům, ani policistům.

 

Na záběry z incidentu v pražském metru se podívejte v následujícím videu:

TN.cz