Malý žhář?

"Zabarikádoval rodiče a šel pryč!" Sousedi o požáru založeném hochem

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 27.1. 2020 11:24
Téma:

Redaktoři TN.cz v Mikulášovicích na Děčínsku vystopovali rodinu i sousedy jedenáctiletého chlapce, který tu měl tenhle týden podpálit v noci dům, kde spali jeho blízcí. Co na šílený případ říkají?

Jako první štáb TN.cz nevědomky vypátral chlapcovu matku, která pracuje v místním obchodě. Ta ještě příliš sdílná nebyla, navedla nicméně reportéry právě k domu, kde se krátce po úterní půlnoci drama odehrálo.

 

Chlapcův otec už byl povídavější. "Dům je v dost hrozném stavu, zůstal ale obyvatelný. Zvenku nic poznat není. Já bych vám to mohl barvitě povyprávět, všechno ukázat. Ale nemůžu," řekl muž s odkazem na probíhající policejní vyšetřování.

 

"Žena s dětmi jsou v pořádku, jen se nadýchaly kouře. Já tedy taky, ale já do nemocnice nemusel. Děti jsou malé, tak tam se ženou jely. Děti jsou teď u babičky, manželka už pracuje" popsal.

 

Hoch podle informací TN.cz oheň v domě rozdělal na několika místech, pomohl si novinami. Podpálil například gauč, ale také schody - asi aby znesnadnil únik či záchranu svých rodičů a sourozenců. Po incidentu podle všeho skončil v psychiatrické léčebně.

 

 

Sousedka rodiny uvedla, že chlapec je nějakým způsobem nemocný, ale bližší detaily neznala.. "Zabarikádoval rodiče a pak se vydal k babičce. Nechápeme to, vyrazilo nám to dech," svěřila se žena.

 

"Je to neštěstí, ale mohou být rádi, že to odnesl jen majetek, že se nikomu nic nestalo. Kluk byl bezproblémový, hodný, nosil nám třeba chleba pro zvířata," vypráví sousedka rodiny.

 

Podle informací TN.cz byl hoch ve škole šikanovaný, nikdo mu tam ale prý nepomohl.

 

Hasiči k požáru rodinného domu vyráželi krátce po úterní půlnoci. Oheň byl při jejich příjezdu už částečně uhašený. Policisté nechtějí případ jakkoli blíže komentovat.

TN.cz