Rouška jako záminka

Množí se spory kvůli nošení roušek. Dívka dokonce hrozila sebevraždou

Michaela Klárová
Michaela Klárová
2.4. 2020 17:47
Téma:

Policie teď stále častěji řeší spolu s běžnými spory i hádky lidí kvůli rouškám. Partneři, známí i zcela cizí lidé jsou schopní se kvůli nošení či nenošení ochrany nosu a úst i poprat. Jeden takový spor v Písku dokonce málem skončil smrtí mladé dívky.

Policisté přijali oznámení o mladé ženě, která chtěla spáchat sebevraždu skokem z okna v jednom z píseckých bytů. Společně se záchranáři vyrazili muži zákona na místo, kde našli zhroucenou dívku. Ta jim řekla, že chce ukončit život kvůli tomu, že se pohádala s kamarádkou. Ta měla dívce podle jejích slov vytknout, že nemá roušku.

 

Takový případ však v současné době není podle policie vůbec ojedinělý. Například v Plzni policisté nedávno řešili spor dvou mužů. Ti se pohádali na zastávce městské hromadné dopravy, a to opět kvůli (ne)zakrytí nosu a úst.

 

 

Šestašedesátiletý důchodce, který se po ulici pohyboval bez roušky, podle policie schválně několikrát zakašlal, když čekal na autobus. To se nelíbilo o deset let mladšímu muži, který ho napomenul. Senior na to zareagoval tím, že si rozepnul bundu, pod kterou měl schovanou palnou zbraň. Připojil i výhrůžná slova.

 

Muži zákona v souvislosti s podobnými případy upozorňují, že musí reagovat na všechna oznámení a musí vyjíždět i k těmto sporům, zatímco by mnohdy byli potřebnější někde úplně jinde.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz