Snaha o zlevnění

Sdružení bojuje za levné mobilní tarify! Tady se o ně můžete hlásit!

Žena s mobilem
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Téma:

Sdružení na ochranu spotřebitelů dTest se chystá na boj za levnější mobilní tarify. Organizace dTest spustila web, kde se lidé moohou registrovat - sdružení jako zástupcezaregistrovaných lidí potom osloví mobilní operátory a pokusí se vyjednat výhodnější tarify.

Když Andrej Babiš minulý měsíc oznámil, že pro celé ministerstvo financí vyjednal extrémně levný mobilní tarif, v němž je za 163 korun neomezené volání, SMS a 10 GB dat, mnoho lidí to naštvalo. Cena podobného tarifu je totiž pro běžného smrtelníka několikanásobně vyšší a pokud budete v obchodu požadovat cenu nižší, neuspějete.


To se ovšem může brzy změnit. Jak totiž upozorňuje středeční MFDnes, spotřebitelské sdružení dTest hledá způsob, jak s operátory pohnout a dobrat se mnohem levnějších tarifů pro všechny.


"Věříme, že když operátory oslovíme jako silná skupina mnoha tisíc zákazníků, budou motivováni nabídnout lepší cenu," přemítá ředitel dTestu Martin Černý. Že to může fungovat, se ukázalo už v minulosti, kdy dTest podobným způsobem pořádal aukci cen plynu a energií.Registrace na webu chcivyhodnejsitarif.czuž se rozběhla. Přihlásit se může kdokoli. Až bude uživatelů dostatek, uskuteční se aukce, kde se klasičtí i virtuální operátoři o zákazníky utkají v aukci.


Vyhraje ten, který nabídne nejlepší cenu. A všichni zaregistrovaní se pak budou moci rozhodnout, zda se jim vysoutěžená cena líbí a chtějí na nový tarif přejít.


Vše samozřejmě závisí na tom, kolik lidí se na webu zaregistruje. Od rána už jich tam podle zástupce dTestu Lukáše Zeleného je registrováno skoro 5 stovek.


ČTĚTE TAKÉ:

Jak si mobilem nekazit oči? Nainstalujte si novou aplikaci, která je zachrání
Vybíjí se vám mobil příliš rychle? Známe triky, které to změní

pez TN.cz