Už nikoho nepodvede

Mobily kupoval za falešné poukazy, okradení ho dopadli sami

Téma:

Kamarádi podvedené ženy chytili muže podezřelého z toho, že od lidí kupoval mobilní telefony za padělané poukazy. Vyrazil na schůzku s další potenciální obětí. Jenže netušil, že vešel do nastražené pasti. Skončil na policii, která teď zjišťuje, kolik lidí takhle podvedl.

Muž s brýlemi sebevědomě vykračuje k nákupnímu centru na Zličíně. Podle policie to je protřelý podvodník, který právě míří na domluvenou schůzku. Na internetovém portálu si vyhlédl lidi, kteří prodávají mobilní telefon.


Jenže nehodlal platit penězi, místo toho nabízel vouchery známého obchodu v hodnotě pěti tisíc korun. Jenže šlo samozřejmě o padělky. To ovšem podvedení lidé zjistili až doma, kdy chtěli přes internet poukaz využít.
 


Jenže internet se stal osudným i podvodníkovi. Se zadržením podvodníka policisté příliš práce neměli. V podstatě se o něj totiž postarali lidé z jednoho baru na Ortenově náměstí v Holešovicích.Kamarádka jim řekla, že přišla o deset tisíc, když prodala mobil za padělané poukazy. A tak na internetu nachystali past. A nic netušícího vykuka pozvali právě do zmíněného baru.


Do podniku napochodoval i s padělanými poukazy v kapse. Záhy ale poznal, že je v pořádném průšvihu. Snažil se ještě utéct, ale nebylo mu to příliš platné. Poté na místo přijeli přivolaní policisté.


Kriminalisté zatím vědí o třech lidech, kteří se na padělané šeky nachytali.Myslí si ale, že jich bude mnohem víc. Už jen kvůli minulosti mladíka, který byl za jiné podvody loni odsouzen k podmínce.Policisté prosí všechny, kdo také naletěli, aby se přihlásili na lince 158. Zatím není jasné, kde podvodník k falešným poukazům přišel. Mohl mít i komplice, který mu s jejich výrobou pomohl.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez, Ondřej Špalek TN.cz