nebezpečná aplikace

Hacker připravil lidi o 2 miliony díky viru v mobilu. Pátrají po něm

Téma:

Policie řeší pět případů napadení bankovního účtu přes aplikaci QRecorder. Lidé přišli dohromady o téměř dva miliony. Policie zahájila pátrání po podezřelém muži, který vybíral peníze z bankomatu. Zavirovaná aplikace umožní vzdálený přístup do bankovního účtu napadeného uživatele.

Aplikace QRecorder, která umožňuje nahrávání hovorů, může připravit tisíce lidí o peníze. Antivirová firma Eset odhalila škodlivý program Spy.Banker.AIX pomocí kterého se mohou útočníci vzdáleně dostat do bankovního účtu napadeného uživatele.  

 

Policie Libereckého kraje se zabývá už pěti případy napadení mobilního telefonu s operačním systémem Android. Aplikace obsahovala malware typu trojský kůň, díky kterému pachatel mohl získat údaje k SMS zprávám nebo internetovému bankovnictví uživatelů.

 

"Po získání těchto přístupových údajů do internetového bankovnictví si pak neznámý pachatel minimálně v pěti případech převedl z účtů poškozených částku bezmála dva milióny korun na bankovní účty u ČSOB a České spořitelny," uvedla tisková mluvčí policie Libereckého kraje Vlasta Suchánková.

 

Většinu z těchto účtů, na které byly ukradené peníze převedeny, zřídil muž jménem Andrei Grasu - jméno a předložené doklady však byly podle rumunské policie falešné. Odcizené peníze pachatel vybíral v bankomatech v Praze. 

 

 

Pachatele zachytily bezpečnostní kamery, policie proto vyzývá veřejnost, aby je kontaktovala, pokud muže na záběrech poznává. 

 

GALERIE: Muž se naboural do cizích bankovních účtů

1
/
3
Zdroj: Policie ČR
Muž se naboural do cizích bankovních účtů - 1

 

V tuto chvíli je aplikace z Google Play odstranění, takže už není možné si ji stáhnout. Neznámému muži hrozí za trestný čin podvodu, padělání a neoprávněnému přístupu k počítačovému systému až 8 let ve vězení. 

 

Podívejte se na reportáž ze včerejších Televizních novin:

 

reg TN.cz