Nebezpečný malware

Mobily v ohrožení! Váš telefon může ohrozit pouhé přijetí MMSky

Žena s mobilem - 2
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Chytré telefony s operačním systémem Android mají pořádný problém. Jsou ve velkém ohrožení, k vašim datům se totiž útočníci mohou dostat jen tím, že vám přijde MMS zpráva. V některých mobilech stačí opravdu jen to, aby vám mmska přišla!

Je to problém gigantických rozměrů, nebezpečný malware totiž ohrožuje telefony používající systém Android. A tento systém používá 80 procent telefonů po celém světě!

 

O co vlastně jde? Malware, který pomůže hackerovi dostat se k vašim datům, je nahrán v MMS zprávě. Do svého telefonu si ji nahrajete tím, že si přehrajete video ze zprávy. Škodlivý kód se do přístroje nahraje přes nástroj Stagefright, který umožní útočníkovi přístup například k prohledávání obsahu SD karty, ale i k dalším funkcím telefonů, píše americký web Digital Trends.

 

Je však možnost, jak se nahrání škodlivého obsahu do svého telefonu vyhnout. Pokud používáte pro čtení zpráv základní aplikaci Messenger, nesmíte spouštět samotné video. Problém je ovšem, pokud pro čtení zpráv používáte aplikaci Google Hangouts, ta totiž video načte ihned po přijetí škodlivé zprávy.

 

 

Na bezpečnostní problém upozornil portál Forbes, kterému poskytl informace o útocích výzkumník Joshua Drake z bezpečnostní firmy Zimperium zLabs. Podle něj je třeba všechna zařízení se systémem Android považovat za ohrožená. V klidu mohou být pouze ti, kteří vlastní telefon či jiné zařízení s Andoridem verze nižší než 2.2.

 

Google už o chybě ví několik týdnů a vydává bezpečnostní aktualizace, které by měly problémy řešit. Nicméně teď záleží na výrobcích telefonů, kdy záplaty zabudují do vlastních aktualizací svých modelů.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Žák zmlátil učitele. Dovolil si zabavit mu mobil!

V kapse mu explodoval iPhone! Má popáleniny vy-víte-kde

TN.cz / hmr